При приїзді до паромної переправи краще всього запланувати паузу на березі. Розглянемо варіант, коли паузу необхідно провести частково на паромі:
1. Стаємо на паркінгу, на паузу – закриваємo країну
2. Для вїзду на паром без відкриття країни рушаємо. До повного заїзду на паром потрібно або не глушити двигун, або постійно вмикати “молотки” (при вимиканні двигуна вмикається “ліжко” автоматично).
3. Заїхавши на паром встановлюємо на тахографі значок парому. Йдемо відпочивати.
4. Після швартовки парому до берега в нас далі буде два варіанти:
4а. Якщо в сукупності з паузою, яку Ви простояли на березі, чекаючи паром, та часом знаходження на паромі (коли поставили значок парому) виходить 11 годин, можете спокійно відкривати зміну і їхати куди Вам треба!
4б. Якщо 11 годин не виходить то Вам необхідно виїхати з парому не відкриваючи зміну на паркінг. До повної зупинки на паркінгу необхідно не вимикати двигун, або постійно вмикати “молотки” (при вимиканню двигуна вмикається “ліжко” автоматично). Далі достояти необхідний час, який разом повинен бути не менше 11 годин. В подальшому можна спокійно відкривати зміну і їхати куди Вам треба!
4в. З 08.2020 року можливо також достоювати необхідний час міжнедільних пауз при наявності наступних вимог – повинна бути в наяності каюта або кушетка для сну; для 45 h і більше – паром повинен йти не менше 8-ми годин і повинен мати в розпорядженні каюту.
P.S. Сукупна пауза (берег-паром-берег) повинна бути не менша 11, 24, 45 годин.
На заїзд, виїзд з парому дається до 1 години.
Купівлю квитка на паром краще здійснювати при включеному режимі “робота”. Є деякі сильно дотошні перевіряючі, які можуть звірити час купівлі квитка з даними тахографа!